Sosyal İmleme Siteleri 2017

2017 guncel sosyal imleme siteleri

Sosyal imleme siteleri 2017 yılında işe yarıyor mu? Evet kaliteli sosyal imleme siteleri, haber sitelerinin, blogların ve diğer website içerikleri için harika bir etkiye sahip. Aktif olarak binlerce webmaster, imleme sitelerini kullanmaktadır. Site sahipleri, imleme siteleri sayesinde yayınlanan içeriklerinin daha hızlı indexlenmesini ve içeriklerine iyi miktarda trafik artışının olmasını sağlayabiliyorlar.

Bazı sosyal imleme siteleri eklenen linklere dofollow bazıları da nofollow bağlantı vermektedir. Nofollow hakkında bir çok yorumcu işe yaramadığını söylese de google açısından bu durum sanıldığı gibi değildir. Bir websiteniz varsa backlink çeşitliliği ve doğallığı açısından çok öneme sahip olan nofollow bağlantılardan da edinmeniz gerekiyor. Bu ve bunun gibi söylentilerin doğruluğunu ölçebilmek için başarıyı yakalamış güçlü sitelerin aldıkları linkleri analiz edebilirsiniz. Emin olun nofollow bağlantı kullanmayan hiç bir siteye denk gelmeyeceksiniz!Sosyal İmleme Sitelerinin Websitenize Faydaları Neler?

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, etiketler, başlıklar ve kategoriler yoluyla derlenen harici meta veriler, kalıcı geri bağlantılar ile aynı felsefede olduğu gibi arama motorları tarafından inanılmaz derecede değerlidir.

Sosyal imlemeler, bir sitenin nasıl algılanıldığını ve bu site içeriklerinin site sahibi tarafından ziyaretçilerin oy vermesine izin verdiğini gösterir. Oylamayı takip eden arama motoru robotları site sahibinin yayınladığı içeriğin kalitesini de imleme siteleri sayesinde rahatlıkla algılayabilmektedir. Bu durum robotlar tarafından sitenin güvenilir olduğu anlamına da gelir.

Sosyal imleme sitelerinin şahsi sitelerimize bir diğer ve en büyük katkısı yayınlanan içerikleri imleme yaptığımızda imleme sitelerinin otorite (DA) değerleri fazla olması açısından ve bu sitelere sürekli içerik eklendiğinden google robotları bu sitelerden neredeyse hiç çıkmamaktadırlar. Haliyle oraya eklenen linkleri de hemen ziyaret edip veri tabanına kayıt ederler. Bu şekilde içerikleriniz hemen indexlenir ve içerik hırsızlarından korunmuş olursunuz.

2017 Yılında Aktif Olarak Kullanılan En İyi  Sosyal İmleme Siteleri

 • BibSonomy : BibSonomy, Almanya Kassel Üniversitesi Bilgi Veri Mühendisliği Grubu tarafından yönetilmekteir. Araştırmacılar tarafından yayınlanan imlemeler ve bibliyografyalarını paylaşmaları için tasarlanmış bir sitedir.
 • Reddit: Haber odaklı bir imleme sitesidir. Dikkat çekici paylaşımlar anında oylanır ve kullanıcılar tarafından beğenilirse sitenize inanılmaz trafik sağlayabilirsiniz.
 • BizSugar: Reddit’e benzer, ancak iş dünyasındaki haberler ve ipuçlarını paylaşmak için özel olarak tasarlanmıştır.
 • BlogBookMark: Blog yazarları için özel olarak tasarlanan BlogBookmark.com, en sıcak habere, dedikoduya ve web’deki sohbetlerin yer verildiği eşsiz bir imleme olduğunu iddia eder. Genel amaçlı blog yazarlarının tüm sitelerini buraya eklemelerini öneririm.
 • Bookmarkee: Tüm yer imlerinizi tek panelde kontrol edebileceğiniz imleme araçtır.
 • Blog Engage: Özellikle blogculuk ve teknoloji hakkındaki bilgileri paylaşabileceğiniz kaliteli bir sitedir.
 • Bookmax: Yer imlerinizi ve favori sitelerinize olan bağlantıları çevrimiçi olarak saklayabilir ve bulunduğunuz yerde erişim sağlayabilirsiniz.
 • Buddymarks: Bu site kişisel, grup ve sosyal imlerinizi çevrimiçi yönetebileceğiniz  harika bir imlemedir.
 • Citeulike : Akademisyenlere özel olarak tasarlanan bu araç, kullanıcılarınına okudukları akademik makalelerin paylaşımını yapabilmesini, depolayabilmesini ve düzenlemeler yapabilmesini sağlayan kaliteli ve ücretsiz imleme sitelerinden biridir. 
 • delicious: Bir sosyal yer imi sitesidir. Kişisel koleksiyonunuza kolayca istediğiniz gibi sitelerinizi eklemenize ve bu sitelerinizin anahtar kelimelerle kategorize edebilmenize olanak sağlar. Delicious, Yahoo’ya aittir ve sosyal medya ve yer imi oluşturma stratejiniz için ZORUNLUdur.
 • Design Bump: Grafik tasarımcıları ve fotoğrafçıları için sosyal yer imi sitesidir.
 • Diigo: Steroidler üzerine kurulmuş sosyal imlemedir.
 • Digg: Digg interneti değiştiren çok kaliteli sosyal haber sitedir. Digg yüksek otoriteye sahip bir imlemedir ve eklenen tüm içeriklerde bundan faydalanır. Sitenizde makale oylama eklentisi var ise digg’e eklediğiniz içerikler diğer eklenen içeriklerin önünde çıkar ve daha çok trafik alırsınız. Siteye gelen trafik miktarı ve sitede kalma süresi de direk olarak iç seo ya katkı sağlar. Bu imlemeyi kesinlikle atlamayın.
 • DZone: Web tasarımcıları ve kodlayıcılar için sosyal imlemedir.
 • Folkd: Folkd, sayfalar, haberler, ses dosyaları, videolar ve bloglar hakkında sosyal bir web-servisidir.
 • Freelink: Freelink.org, istediğiniz zaman erişim sağlayabileceğiniz ve ücretsiz bağlantı ekleme hizmeti veren bir sitedir.
 • Flickr: Fotoğraf imleme sitesidir.
 • Google: Google kullanıcılarına, Google araç çubuğuna yer imleri kaydetmesine ve oluşturmasına izin verir. Google gün geçtikçe daha fazla sosyalleşmektedir. Bu nedenle Google’ın yer imleme hizmetinden kesinlikle faydalanın. Google’un hemen hemen her güncellemesi yada yeni çıkardığı hizmetler kullanıcılara kolaylık sağlamak maksadı taşır. Google bu hizmetlerden tüm kullanıcıların faydalanabilmesini sağlamak için, arama motoru optimizasyonu kriterleri arasına yenilerini eder. Webmasterlarda sitelerinin sıralamasını googlenin tüm güncellemelerini takip ederek koruyabilirler. Kesinlikle faydalanmanız gereken bir hizmet!
 • Ikeepbookmarks : Açılır pencere özelliği ile , internette gezinirken bağlantılar eklemenizi sağlar.
 • Iloggo : En sevdiğiniz web sitelerinizi tek bir sayfada görüntülemek için kullanabileceğiniz basit ve web tabanlı sosyal imleme uygulamasıdır.
 • Markaboo: MarkaBoo,  e-posta veya cep telefonunuzdan web sitelerini, dosyaları ve notları kaydetmek için kullanabileceğiniz bir araçtır.
 • MyBookmarks : MyBookmarks – yer imlerine istediğiniz zaman erişe bilmenizi sağlar. İş, öğrenci veya kişisel kullanım için ücretsiz imleme aracıdır. Çok popüler yer imi sitelerinden biridir.
 • Myhq : Yer imlerinizi sabit bir yerde saklamanızı sağlar. Hızlı, metin tabanlı ve ücretsizdir.
 • mySiteVote : mySiteVote, favori sitelerinize oy verebileceğiniz ve bir sitenin ne kadar popüler olduğunu görebileceğiniz bir topluluktur.
 • Newsvine : Newsvine’in misyonu, büyük ve küçük medyayı, yerleşmiş gazeteciliğe saygı duyacak şekilde bir araya getirmektir.
 • Pinterest: Genellikle kadınların etki alanı olarak görülüyor , bu yer imi sitesinde aslında farklı bir kullanıcı tabanı vardır. Sitelerinize eklediğiniz resimleri pin olarak yayınlayabilir ve popüler hale getirebilirsiniz.
 • Sitebar: Birden fazla tarayıcı veya bilgisayar kullanan ve imlemelerinin herhangi bir yerden senkronize gereği olmadan kontrol edilmesini isteyen kullanıcılar için vazgeçilmez bir kaynak.
 • Sitejot: Ücretsiz ve çevrim içi imleme sitesidir . Diğer sosyal imleme siteleri gibi kullanıcıların da tüm yer imlerini tek bir yerden rahatlıkla yönetmelerini sağlar.
 • StumbleUpon: eBay tarafından kurulan StumbleUpon, sosyal imleme, oylama, ağ oluşturma, web sörfü, arama ve blog yazmanın harika bir karışımıdır. StumbleUpon yaklaşık 3 milyon kullanıcı tabanıyla sitenize büyük trafik gönderebilir.

Kullandığınız sosyal imleme sitelerindeki mevcut profil yada sayfanızın takipçi sayısı ne kadar fazla olursa, alınan backlink etkisi de aynı ölçüde fazla olur. Ücretsiz Backlink Siteleri yazımızı okuyarak daha fazla backlink listesi elde edebilirsiniz. Mail bültenimize dahil olarak da bu ve buna benzer yararlı makalelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Enter the text or HTML code here

Check Also

yorum backlink listesi

Dofollow Yorum Backlink Listesi

Bu makalede Dofollow yorum backlink listesi ve link eklenirken dikkat edilmesi gereken hususları anlatarak size ...

3 comments

 1. Ankara Evden Eve Nakliyat

  Güzel bir liste hazırlamışsınız. Ellerinize sağlık. İyi çalışmalar.

 2. Samsun Cilingir

  admin cok guzel linklere tşkler

 3. çok teşekkür ederim çok faydalı oldu.Ellerinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir