Satış Ortaklığı Siteleri – En İyi 7 Yabancı Satış Ortaklık Siteleri Neler?

 

satış ortaklık siteleri - en çok kazandıran affiliate ağları

Hepinizin bildiği gibi satış ortaklık ağları milyarlarca doların döndüğü online bir markettir.Bu kuruluşlar şüphesiz sitesi yada online pazarlama bilgisi olanlar için para kazanmanın en iyi yoludur.

Otorite sahibi ve zengin bir içeriğe sahip websiteniz varsa satış ortaklığı yaparak servetler kazanmanız mümkün.Bu şekilde sitenizden oldukça basit ve çok para kazanabilirsiniz.Sitelere üye olduktan sonra istediğiniz bir ürünü seçip 700 yada 1000 kelimelik tanıtım makalesi yayınlarsınız ve size özel affiliate linkini makale içinde belirli yerlere eklemeniz yeterli olacaktır.Makale dışında cj reklamları banner alanlarınıza ekleyerek satış yapmanız mümkün.Ama bu şekilde satış yaparak çok para kazanmak istiyorsanız sitenizdeki içerikler ile alakalı ürün seçimi yaparak banner eklemeniz daha mantıklı olacaktır.Sitenizin Pa Da değerleri ölçüsünde ve makalenizin özgünlük ve kalitesi ölçüsünde googlede iyi bir sıralamaya girerek satış yapmaya başlarsınız.En İyi 7 Yabancı Satış Ortaklık Ağları 

Web üzerinden ürünlerini tanıtabileceğiniz ve dünya üzerindeki en çok kazandıran 10 satış ortaklık ağını başlıklar halinde tanıtmak istiyorum.

1- ShareAsale 

ShareAsale

Şirket 2000 yılında Chicago, Illinois bağlı bir satış ortaklık ağıdır.ShareAsele ile iş yapan 3000 ve üzeri ürün sabihibi ve 100.000 lere yakın satış ortakları ile en popüler affiliate ağlarındandır.CJ reklam veren affiliate ağları pek yok ama shareasale’de buda mevcuttur.

Bu programa üye olduktan sonra ürünlere ait html linkleri yada banner kodlarını sitenize yerleştirirsiniz ve ilgili reklama ziyaretçi tıklayarak satın aldığında komisyonunun üye panel bölümünde anında gözükür.

Bu programın çok tercih edilme sebeplerinin başında satışlarda ve ödeme alma esnasında asla sıkıntı yaşanmamasıdır.Ayrıca satış ortakları ürün sahipleri ve ürünleri hakkında analiz yapabilmektedirler.Bu analizler sayesinde satış ortakları daha fazla satış ve komisyon kazanabilecekleri ürünleri belirleyerek kazançlarını artırabilirler.Bu nedenler dışında aşağıdaki analizler ile de sitenin popüler olma nedenlerini öğrenebilirsiniz.

Alexa Global Rank : 1,160

Minimum Ödeme Tutarı: 50$

Hesaba Ödeme Yapma: Direk Yatırma – Çek

Satış Ortaklık Programları: CPL – EBM – TBM – CPS

2- CJ Affiliate 

CJ Affiliate

Commission Junction en eski affiliate programlarından biridir.Bu site 500 den fazla kendi alanında markalaşmış şirketler ve perakendecilerin tercih ettiği üye ağıdır.

Bu satış ortaklık ağını popüler yapan ise eşsiz ürünler bulundurması, müşteri desteği, kullanıcı arayüzü ve ödemelerde çok titiz davranmasıdır.

CJ nin şikayet edilen tek hususu; satış olduğunda eş zamanlı bir şekilde üye panelinizde satışlarınızın gözükmemesidir.Yani satış olduktan bir kaç saat sonra görebilirsiniz.Bu bana göre büyük bir sıkıntı değil.Sonuçta 24 saat satış olup olmadığına bakan biri değilim.Ama google adsense yada ücretli reklamcılık ağları ile satış yapanlar için doğru reklam kampanyası oluşturmalarına engel olabilir.

Üye olmak isteyenlere website koşulu yoktur.Herkes üye olabilir ve istediği program satış ortaklığı yapabilir.Fakat hesap açtıktan sonra 6 ay boyunca hiç bir satış gerçekleştiremezseniz hesabınız direk kapatılır.

Alexa Global Rank : 5,292

Minimum Ödeme Tutarı: 100$ Çek – 50$ Eft

Hesaba Ödeme Yapma: Direk Yatırma – Çek

Satış Ortaklık Programları: CPL – CPC – CPS – CPA

3- Affiliate Window 

Affiliate Window

İngilterede kurulan bu affiliate ağı zamanla dünyada da oldukça ilgi görmüş ve binlerce ürün sahibi ve ürün tanıtanların tercih ettiği bir site haline gelmiştir.Ürün kategorileri içinde moda, finans, eğlence ve turizm alanlarında da satış ortaklığı yapabileceğiniz envai çeşit ürünler mevcuttur.Tam zamanlı raporlama, dikkat çekici arayüz ve düzenli ödeme sağlaması gibi nedenlerle çok rağbet gören bir sitedir.Yaklaşık olarak 100.000’e yakın satış ortağı mevcuttur.

Üye olmak için bir blogunuzun olması şart.Üye olmak için sizden 5$ ödeme istenir.Fakat ilk satışlardan sonra sizden alınan 5$ dolar tekrar hesabınıza yatırılır.Yani şirket sizden 5 doları bir nevi depozito olarak alıyor.

Ödemeler her ay 2 kez yapılır ve alt ödeme limiti diğer affiliate ağlarından oldukça azdır.

Alexa Global Rank : 16,050

Minimum Ödeme Tutarı: 20$ – £20

Hesaba Ödeme Yapma: Havale – Çek – Direk Yatırma

Satış Ortaklık Programları: CPL, EBM, CPS, TBM

4- eBay Affiliate Network

ebay

eBay’ı çoğunuzun bildiğini tahmin ediyorum.Belkide bu siteden ürün bile almış olabilirsiniz.Şimdi bu siteye satış ortağı olup para kazanacağınızı biliyor muydunuz? eBay’ı tercih etme nedenlerinizi kısaca anlatmak istiyorum.

Halihazırda 160 milyondan fazla müşterinin ziyaret ettiği, yıllık satışlardan elde etmiş olduğu gelir 70 milyar doları geçen ve 5 milyondan fazla satış ortağı olan dünya devi bir sitedir.Satış ortaklarına ve müşterilerine ödeme ve ödeme alma hususunda asla sıkıntı çıkarmamıştır.Bu sitedeki milyonlarca ürünü sitenizde tanıtabilir ve komisyon kazanabilirsiniz.

Bizim için tek dezavantajı ise ödemeleri sadece paypal hesabı üzerinden gerçekleştirmesidir.Paypal BBDK lisansı alamadığı için Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.Ama şirketin yapmış olduğu son açıklama ile 2017 yılında sunucularını Türkiye’ye taşıyarak gene faaliyetlerine devam edeceğini bildirdi.

Alexa Global Rank : 29

Minimum Ödeme Tutarı: 25$ 

Hesaba Ödeme Yapma: Paypl

Satış Ortaklık Programları: CPS, CPL, CPA

5- Clickbank

clickbank

Clickbank ağını kullanarak para kazananlardan biride benim.Bu affiliate ağında 23 kategoride 9000 den fazla ürün bulunmakta ve 100.000  den fazla satış ortağı olduğu bilinmektedir.Clickbanka üye olmak için herhangi bir koşul bulunmamaktadır.Ben kazanmış olduğum komisyonları döviz hesabıma düzenli olarak alıyorum.Ama bu sitede bulunan bazı ürünlere satış ortağı olabilmeniz için ürün sahibinin onayını almanız gerekiyor.Bunun çözümü ise üye olduktan sonra tanıtmak istediğiniz ürünü marketplace kısmında bularak promete butonuna tıklayarak size özel oluşturulan linke tıkladıktan sonra ürünün resmi sayfasına giderseniz sıkıntı yaşamazsınız.Aşağıdaki gibi bir uyarı alırsanız o ürünü tanıtmayın.Onun dışında olumsuz pek yanı olmayan clickbankın satış ortağı olarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Ülkemizde ödemeleri eft yolu ile alabilmek için minimum 250$ miktar ödemeyi çek olarak almak zorundayız.Daha sonra iletişime geçerek kazandığınız komisyonları eft “wire” olarak almak istediğinizi belirtebilirsiniz.Yada payeer karttan hesap açarak direk hesabınıza ödeme almanız mümkün.Payeer kart ile istediğiniz atm den para çekmeniz mümkün.

Not: Master kazanç eğitim setini bu siteden satın alanlara ücretsiz olarak vermiş olduğum clickbank ürün analizi ile satış oranınızı ciddi miktarda artırabilirsiniz.

Alexa Global Rank : 3,462

Minimum Ödeme Tutarı: 10$

Hesaba Ödeme Yapma: Direk Yatırma – Çek – Eft

6- Amazon 

amazon

Amazon, websitesi olup internetten satış ortaklığı ile para kazanmak isteyen dünyadaki herkesin başlıca tercih ettiği affiliate ağıdır.Amazon Amerika’da kurulmuş ve Amerika dahil dünyadaki en popüler şirketlerden biridir.Sitede bulunan ve kendi sitenizde tanıtımını yapabileceğiniz milyonlarca ürün mevcuttur.

Amazonda fazla ürünün ekli olmasından ötürü komisyonlar sürekli değişkenlik gösterir ama ortalama her ürün satımından %10 komisyon kazandırıyor.Sıfırdan bir e-ticaret sitesi kurdurup bu sitenin içine binlerce amazon ürünü eklediğinizde %10 komisyon sizi zengin edebilir.

Alexa Global Rank : 8

Minimum Ödeme Tutarı: 10$

Hesaba Ödeme Yapma: Doğrudan Para Yatırma, Çek, Amazon.com Hediye Sertifikası

7- Tradedoubler

tradedoubler

Alexa Global Rank : 1,352

Minimum Ödeme Tutarı: 70€

Hesaba Ödeme Yapma: Direk Yatırma 

Satış Ortaklık Programları: CPS, CPL, EBM

Sonuç Olarak

Dünya devi satış ortaklarını siz değerli dostlarımızla elimizden geldiğince paylaştık.Bu listedeki affiliate ağlarına üye olarak para kazanmanız mümkün.Fakat üye olma esnasında istedikleri koşullara baktığımızda her 3 affiliate ağından 1 i websitenizin olmasını şart koşmaktadır .Master kazanç eğitim seti bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü asla nesli tükenmeyecek olan websitesi kurarak para kazanma yönteminden bahsetmiştir.Ben çoğu yazımda da anlattığım gibi 10 a yakın eğitim seti almama rağmen master kazanç kadar detaylı ve seo tabanlı website kurulumuna denk gelmedim.İnternetten çok sermayeniz olmadan kalıcı ve devamlı para kazanmak istiyorsanız bana göre websitenizin olaması şart.Bu yazımızın da sonunda geldik.Facebook sayfamızı takip ederek yeni bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Diğer Yazılar

 

GetMyAds nedir? 2017 Yılında İnternetten Para Kazanmak Nasıl Olacak?

Para Kazandiran Oyunlar Neler?

İnternetten Para Kazanmanın 6 Farklı Yolu

Enter the text or HTML code here

Check Also

epitelyum nedir

Epitelyum Nedir ?

Bu yazımızda Epitelyum hakkında detaylı bir inceleme yapacağız. Epitelyum nedir  ve nasıl para kazanılır ? ...

3 comments

  1. Her Şeyi Blogluyorum

    Okuduğum en güncel yazı bu konuda. Deneyip görmek lazım. Umarım başarılı olurum.

  2. Blog Gelistir

    Sayenizde çok şey öğrendik. Emeğinize sağlık.

  3. satış ortaklığı siteleri

    Türkiye’dekileri de yazsanız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir