Otoritesi Yüksek Kaliteli ve Ücretsiz Backlink Kaynakları

Bu gün siz değerli okurlarımıza kalıcı ve kaliteli backlink kaynaklarını paylaşacağım.Master Kazanç kullanıcıları site kurulumunu öğrenip iç seo ayarlarını yaptıktan sonra sıra dış seo (backlink) hususuna geçecekler.

Backlink konusunu detaylı şekilde master kazanç eğitim setinde bulacaksınız. Ama kısa ve net bir açıklama yapmak gerekirse kendi site linkinizin başka sitelerde yayınlanması anlamına geldiğini söyleyebilirim. Sitenize başka sitelerden aldığınız referansların kaliteli olması gerekir.Önceden backlink hususu çok basitti.Bir kaç dolara binlerce backlink alarak sitenizin sıralamasını hemen artırabiliyordunuz.Fakat ne kadar çok referans linki o kadar çok etki devrini google penguen algoritması ile sona erdirdi.

Artık her alınan her backlinklerin kaliteli ve zamana yayılarak alınması gerekiyor.Size bu hususta sitenizin sıralamasını ve otoritesini artıracak bir kaç siteyi tanıtmak istiyorum.

Bunlar;

Food Spotting

Bu siteye üye olan kullanıcılar gittikleri restoranlardaki yemekler vs hakkında yorum yaparak daha sonra o restorana yolu düşen food spotting kullanıcılarına kılavuzluk edebiliyorlar. Bu sitenin bizi alakadar eden hususu ise siteye üye olan kişilere eğer varsa site adreslerini profil bölümünden eklemelerine izin vermesidir.

Sitenin özellikleri;

Alan adı otoritesi (DA): 80

Alexa dünya sıralaması: 60.134

Alan adı yaşı : 11

Siteden backlink alabilmek için önceklikle www.foodspotting.com adresine gidiyoruz.Sağ üstte bulunan “sign in” butonuna tıklıyoruz.Eğer varsa facebook hesabınızla direk giriş yapabilirsiniz.Yoksa açılan kutucukta sol altta bulunan “join” butonuna basıp gerekli bilgileri doldurduktan sonra epostanıza doğrulama maili gönderilir.Bu gelen mailde onaylama linkine tıklayarak hesabınızı aktif edin.Daha sonra sağ üste bulunan profil kutucuğuna tıklayın ve setting yazısına basın.Ardından website yazan kısma kendi sitenizin linkini ekleyerek backlink kazanmış olursunuz.

kaliteli-backlink-1

Midomi

Bu site ise bir çeşit müzik arama motorudur.Kullanıcılara favori şarkı listesi eklemek, yeni şarkı yüklemek vs bunun gibi bir çok özellik sunarken bizim işimize yarayacak olan site linki ekleme özelliği de sunmuştur.

Sitenin özellikleri;

Alan adı otoritesi (DA): 65

Alexa dünya sıralaması: 12.485

Alan adı yaşı : 10

Siteden backlink alabilmek için www.midomi.com adresine gidiyoruz.Sağ üstte bulunan “register” yazısına tıklıyoruz.Gerekli alanları doldurup kayıt oluyoruz.Gene mailimize gelen onay linkini tıklayarak üyeliğimizi aktif ediyoruz.Profilimize girdikten sonra sağ üste bulunan profil ismimize tıklıyoruz ve “account settings” yazısına tıklıyoruz.Açılan pencerenin en altında bulunan “homepage” yani anasayfa yazan yerin yanındaki kutuya site ismimizi yazıp kayıt ettikten sonra çok kaliteli bir backlink daha almış oluyoruz.

kaliteli-backlink-2

Zillow

Zillow ev satın alma ve kiralama pazar yeri olarak bilinir.Gene bu sitede kayıtlı kullanıcılarına sitelerini ekleme imkanı verir.Site çok kaliteli ve otoriter bir sitedir.

Sitenin özellikleri;

Alan adı otoritesi (DA):91

Alexa dünya sıralaması:226

Alan adı yaşı :12

Bu siteden backlink almak için www.zillow.com adresine giriyoruz.Sağ üste bulunan “join” yazısına tıklıyoruz.Facebook yada gmail hesabı olanlar hemen kayıt yapbilir.Bu hesaplara sahip değilseniz gerekli alanları doldurup kayıt formunu gönderiyoruz.Daha sonra mailimize gelen doğrulama linkine tıklayrak üyeliği aktif ediyoruz.Ardından sağ üste bulunan profil ıd nize tıklayarak profilinize gidin.Açılan pencerede sağ tarafta bulunan edit yazısına ardından about me yazan yere tıklayın.Açıklama yerinin sol üstünde “insert link” yazan yere tıklayın üste anahtar kelimenizi alta site linkinizi yazarak kaydedin. Böylelikle sitesine anchor text backlink (kelimeye verilen link) almış olursunuz.Şunu belirtmeliyim ki anchor text backlinkler dış seo açısından en önemli linklerdir ve kelime bazlı yükselik sağlar.

kaliteli-backlinkler

Zaman zaman size iç ve dış seo, google güncellemesi ve wordpress ayarları ile ilgili paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım.Hekese iyi günler dilerim…

Enter the text or HTML code here

Check Also

2017 guncel sosyal imleme siteleri

Sosyal İmleme Siteleri 2017

Sosyal imleme siteleri 2017 yılında işe yarıyor mu? Evet kaliteli sosyal imleme siteleri, haber sitelerinin, ...

One comment

  1. Gerçekten faydalı bilgiler paylaşmışsınız emeğiniz için çok teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir