İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları Neler?

internetten sermayesiz para kazanma

İnternetten sermayesiz para kazanma denilince böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşünenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu düşüncenin nedeni, internetten para kazanmak isteyip, yanlış yöntemler ile işe başlamaları ve para harcayarak dahi kazanç elde edememelerinden kaynaklanmaktadır. Yanlış yöntemler ile paranız, zamanınız ve internetten para kazanma hayalleriniz suya düşebilir. Çevrenizde bu işi yapan birinden yardım alacak konumda değilseniz, forumlardan ve bloglardan kişilerin sadece laf olsun diye paylaştıkları bilgiler ışığında para kazanmaya çalışırsanız olumsuz sonuçlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olabilir.
Sizde araştırma yaptıysanız eğer, farklı sitelerde aynı kazanç metodu üzerine çelişkili yorumlara yada makalelere denk gelmişinizdir. Bu tarz olumsuz yorum yapanlar genellikle öğrendikleri metotları tam olarak uygulayamadıkları yada bir yöntemi denedikten sonra anında para kazanacağını düşünüp sonuç alamayınca işi bırakanlardan ibarettir diyebilirim. Hemen hemen tüm yöntemlerden kazanç elde edebilmek için sabırlı olmanız gerekiyor.

Bu konuyla alakalı bizzat kendi internetten para kazanma serüvenimi anlatmak istiyorum:

İnternetten para kazanabilmek için 2014 yılında araştırmalara başladım. Her site yada bloga girdiğimde farklı konu ve kazanç yöntemlerine denk geliyordum. Tüm ihtimallere karşı denk geldiğim her yöntemi uygulamak istedim. Ama her bir yöntemi denedikten sonra pasif ve işe yaramayan yöntemler olduğunu fark ettim. İlk olarak işe anket siteleri, tıkla kazan, mail oku kazan, izle kazan gibi saçma yöntemleri tek tek deneyerek başlamıştım. Ardından bir eğitim seti alarak adwords’te ilk reklam kampanyamı oluşturdum. 50 tl ve 25 tl lik bonus reklam paketi bitmesine rağmen satış olmamıştı. Tekrar 50 tl lik bir kampanya yaptım ve bir satış olmuştu. Tam olarak hatırlamıyorum ama 27$ kazanmıştım. İnternetten para kazanma işine başladıktan 4 ay sonra ilk paramı kazanmıştım. O anki döviz kuru ile hesaplama yaptığımda zararda olduğumu ve başka kazanç metotları bulmamın gerektiğini düşündüm. Adwords’e deneme yanılma yolu ile devam edersem çok zarara uğrama ihtimalim vardı. Bu yüzden tekrar araştırmaya koyuldum ve site kurarak satış ortaklığı yapmanın avantajlarına denk geldim. O an hem üzüldüm hemde sevindim. Keşke bu yönteme daha önce denk gelseydim diye içimden geçirirken bir yandan da çok mantıklı bir yöntem olduğunu açık ve net anlayarak hemen bir site kurmak istedim. Sitenin nasıl kurulduğunu bilmediğim için videolar izledim, bloglar ve sitelerdeki makaleleri okudum. Tüm araştırmalarım sonucunda kaliteli bir site kurabilmek için gene kaliteli bir eğitim setine ihtiyacımın olduğunu anladım. En sonunda master kazanç eğitim setine denk geldim. Tüm eğitimler videolu olması işimi kolaylaştırdı. O kadar çok taktik verilmişti ki bu hoşuma gitti ve ilk sitemi kurdum. Site kendi anahtar kelimesinde 3. haftada ilk sayfaya gelmişti ve çok sevinmiştim. Emeklerimin karşılığını almıştım. Bir kaç gün sonrada ilk satışım oldu aradan 6 gün geçti 2. satışım oldu ve aradan 3 yıl geçmesine rağmen ilk sitemden hala para kazanıyorum.

Kendimden örnek vermek zorunda kaldım çünkü bu işi kolay para kazanma işi olarak asla algılamanızı istemedim. Master kazanç eğitim seti çok güzel tamam ama, size parayı eğitim seti değil, eğitimlerdeki her konuyu titiz ve disiplinli bir şekilde uygulayarak siz kazanacaksınız. Bunu otomatik forex robotları ile karıştırmayın.

Şuan ilk kurmuş olduğum ve ardından başka ürünler için kurmuş olduğum sitelerden gelir elde ediyorum. Site kurarak para kazanmak pasif gelir elde etmektir. Sitelerim belli bir konuma geldi ve arada hesaplarıma baktığımda gece 2 de, sabah 7 de ve farklı saatlerde kazanç elde ediyorum. Aşağıda sermayeniz olmadan pasif gelir elde edebileceğiniz yöntemleri paylaştım. Hepsi aktif ve yıllarca para kazanabileceğiniz yöntemlerdir. Bol kazançlar.

İnterneten sermayesiz para kazanabileceğiniz yöntemler neler?

1-Satış Ortaklığı Yapmak

satış ortaklığı yaparak para kazanmak

Satış ortaklığı yapmak, başka kişilerin ürünlerini satarak para kazanmanız anlamına gelir. Siz ürünleri çeşitli mecralarda tanıtırsınız ve satış sonucunda elde edilen gelirden ürün sahibinin belirlediği komisyonu alırsınız. Bu işi para harcayarak yada para harcamadan yapabilirsiniz. İnternet dünyası bize sayısız güzellikler sunmaktadır. Bunları fark ederek ürünleri ücretsiz bir şekilde yüzlerce hatta binlerce müşteriye tanıtabilirsiniz. Master kazanç zaten en etkili sermayesiz para kazanabileceğiniz yöntemleri öğretmektedir. Eğitim setinde yer alan ve ek seçenek olarak kullanabileceğiniz yöntemler şunlar;

Youtube 

Youtube bildiğiniz gibi dünya genelinde milyarlarca insanın ilk olarak tercih ettiği video paylaşım sitesidir. Tanıtmak istediğiniz ürün ile ilgili 3-4 dakikalık video hazırlayabilir ve master kazanç eğitim setinde yer alan taktiklerle videonuzun seo ayarlarını yaparak binlerce hedef odaklı müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu yöntem tamamen sermaye gerektirmeyen ve en etkili ürün tanıta bileceğiniz metotlardan biridir. Yotutube’ta herhangi bir video arattığıgızda binlerce sonuç çıkar. Haliyle tanıtacağınız ürün videoları içinde bi o kadar rakibiniz olacaktır. Tüm o videoları geçip ilk sayfada görüntülenebilmek için master kazanç youtube tekniklerini uygulamanız yeterli.

Sosyal Paylaşımlar Yapmak

Facebook profili olmayan yoktur herhalde ve günde saatlerce sayfanızı yada başkalarının sayfasınız takip ederek zaman harcıyorsunuzdur. Sadece 15 dakkika da 300.000 den fazla kullanıcıya hedef odaklı ürün tanıtımı yapabilirsiniz.Bu yöntemi de ben master kazanç eğitim setine ek olarak vermiş olduğum bonusta detaylı anlattım. Sadece facebook kullanarak clickbank ürünlerinden 1 ayda 500$ a yakın satış gerçekleştirdim. Bu yöntem benim en sevdiğim yöntemlerden biri olmakla birlikle asla sermaye gerektirmez. Detaylı öğrenebilmek için master kazanç eğitim setini bu siteden satın alın ve benim bonus eğitime de ücretsiz sahip olun.

Forum Siteleri

Forum siteleri denilince ilk akla webmaster topluluğu gelir. Ama hemen hemen her kategoride forum siteleri mevcuttur. Örneğin sağlık ürünü paylaşacaksınız diyelim. Sağlık ile alakalı popüler forum siteleri bulun ve tanıttığınız ürün ile ilgili 300 – 500 kelimelik bir tanıtım yazısı hazırlayın. Bu yazıya kesinlikle resim ekleyin. Son olarak makalenin ilgi görebilecek yerlerine “kitaba ulaşmak için buraya tıklayın” tarzında direk ürün satma maksadı gütmeyen kelimelere satış ortaklık linkinizi ekleyin. Bazı forum sitelerinde yayınlanan konular binlerce kez okunabiliyor. Bu şekilde sermaye harcamadan ürün satışı yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Pdf Dosyalar Paylaşın

Pdf sitelerinde paylaşım yapmak, çok kullanılmayan ama satış yapabileceğiniz bir yöntemdir. Scribd, slideshare ve issuu gibi pdf dosya yükleyebileceğiniz çok güçlü siteler vardır. Bu siteler o kadar güçlüdür ki bazı eklediğiniz dosyalar, hedef anahtar kelimede google’da ilk sayfaya çıkabilmektedir. Ama eklediğiniz pdf dosyanın içindeki makalenin kesinlikle özgün olması gerekiyor. Ürünler için tanıtım yazısı yazın ve pdf dosya oluşturun ardıdan bu sitelerde paylaşarak satış yapabilirsiniz.

Blogspot Açın 

Google’ye ait olan blogger’i kullanarak ücretsiz blog açın. Tanıtmak istediğiniz ürün için makaleler yayınlayın. Blogspot çok küçümsenir ama bazı zor anahtar kelimelerde google’de 1. sırada olan bloglar biliyorum. Ama wp sitelere göre ilk sayfaya çıkmak biraz zaman alabilir. Sonuç olarak ücretsiz olan bu yöntem sayesinde ürünleri müşterilerle ücretsiz bir şekilde buluşturarak satış yapabilirsiniz.

WordPress Site Kurun

Bu yöntemi en sona sakladım. Bunun nedeni internetten para kazanmak için altın vuruş yapabileceğiniz en güçlü yöntem olduğu içindir. Diğer başlıklarda anlattığım yöntemlere nazaran wordpress siteleri google daha çok sever. Bir ürün için hazırlamış olduğunuz wordpress siteniz seo alt yapısı olarak ta yeterli seviyede ise kesinlikle ilk sayfaya çıkabilir. Master kazanç eğitim setinin en çok önem verdiği husustur wp siteler. Tek siteden ayda 30.000 $ ve fazlasını kazanan satış ortakları biliyorum. Tabi her seferinde üstüne basa basa anlattığımız gibi bir anda kazanç sağlayamazsınız. İç ve dış seo çalışmalarına özen gösterdikten sonra siteniz mutlaka iyi yerlere gelecektir. Ayrıca bir siteniz otorite sahibi olduktan sonra aynı siteye farklı makaleler girdiğinizde google’da hemen ilk sayfada sıralamaya girdiğini görebilirsiniz. Yani yeni bir ürün tanıttığınızda sizin siteniz hemen ilk sayfada yer alır ve satış yapmaya hızlı bir şekilde başlarsınız. Artık arkanıza yaslanıp kazançlarınızı hesaplamanın vakti gelmiş olur. 2 yıl önce kurmuş olduğum ingilizce siteme yeni bir ürün ekledim ve 2 hafta sonra satışlar başladı. Bu sadece bir örnek. Kurmuş olduğunuz sitenin hedef anahtar kelimedeki rekabet oranına göre daha erkende satış yapabilirsiniz daha geçte.

Sizde internetten devamlı ve kalıcı kazanç sağlamak istiyorsanız site kurarak yola devam edin derim. Bunun nedenini öğrenmek istiyorsanız websitesi kurarak para kazanma yazımızı kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Tek bir web sitesinden bir çok yöntemle para kazanabilirsiniz. Şunu eklemeyi unuttum diğer ücretsiz yöntemler dışında wp site kurulumu yaparken, domain ve hosting parası vermek zorundasınız. Godaddy’de aylık hosting 5 tl ve ilk alan adınızı kupon kodu kullanarak yıllık 2.5 tl ye satın alabiliyorsunuz. Buda kazanacağınız paraların yanında hiç hükmündedir.

Elimden geldiğince internetten sermayesiz para kazanma yollarını siz değerli dostlarımıza paylaşmaya çalıştım. Ekleyeceğiniz konular yada sorular varsa yorum atarak bize iletebilirsiniz. İnternetten para kazanmayla ilgili güncel bilgilerden haberdar olabilmek için facebook sayfamızı takip edebilir yada mail bültenimize abone olabilirsiniz. Bir diğer yazımızda görüşmek üzere…

Enter the text or HTML code here

Check Also

epitelyum nedir

Epitelyum Nedir ?

Bu yazımızda Epitelyum hakkında detaylı bir inceleme yapacağız. Epitelyum nedir  ve nasıl para kazanılır ? ...

2 comments

  1. internettenparakazanma

    Ben bir web sitesi kurdum ancak adsense onayını bir türlü alamıyorum. Web sitesinden para kazanmanın adsense dışında başka yolları varmıdır.

    • Evet website ile başka yollarla da para kazanabilirsiniz. Bunlar; satış ortaklığı, tanıtım yazısı, banner alanları, cpa marketing gibi bir çok yöntemi mevcut.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir