2017 Yılında Para Kazanmak İçin 8 Yol

2017 yılında para kazanma yolları

2017 yılında para kazanabileceğiniz 8 farklı yöntem neler? Peki bu yıla farklı yöntemler ile daha fazla para kazanarak başlamaya hazır mısınız? İster öğrenci kredilerini ödemek, ister kredi kartı borcundan kurtulmak ister farklı amaçlar için ekstra para kazanmak istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Anlatacağım bu yöntemler ile belirli bir ücret karşılığında çalıştığınız vardiyalar yerine, kendi patronunuz olacaksınız, ne iş yaptığınıza, ne zaman çalışacağınıza ve ne kadar para kazanacağınıza siz karar vereceksiniz.

İster tam zamanlı işiniz olabilecek bir yan işe başlamayı düşünün ister hafta sonları biraz daha ekstra para kazanmak isteyin, bu iş fikirleri size çok faydalı olacaktır.Becerilerinizle Özgür Çalışmak

Halihazırda geliştirdiğiniz becerileri kullanın. Ayrıca tam zamanlı bir işte kullandığınız becerileri de yan taraftan ekstra para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Çok çeşitli becerilerle serbest meslek sahibi olabilirsiniz . Aşağıda bazıları ana hatlarıyla belirtilmiştir, ancak seçmiş olduğunuz yöntemlere başladığınızda detaylarını öğrenmek zor olmayacaktır.

1. Yazarak Para Kazanma

makale yazarak para kazanma

İlgi çekici blog yazıları hazırlamakta veya ikna edici bir kopyasını hazırlamada harikaysanız, yazma becerilerinizi işe koymanın zamanı geldi. İster makale pazarlama sitelerinden gelir elde edebilirsiniz ister kendi blogunuzu kurarak para kazanabilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?

İçerik siteleri için kelime başına hesaplama yapılarak para kazanabilirsiniz.Yaklaşık 500 kelimelik bir makale başına ortalama 10 tl kazanabilirsiniz.Yada kendi sitenize içerik üreterek sonsuza dek tek makaleden pasif gelir elde edebilirsiniz.Makale yazarak para kazanmak geleceğin en güzel işlerinden biridir.Ayrıca master kazanç eğitim seti 2017 yılına özel yaz kazan eğitim setini bonus olarak vermektedir.Buraya tıklayarak inceleyin.

2. Grafik veya Web Tasarımı Yapın

grafik ve webtasarımdan para kazanma

Hangi renklerin birbirini tamamladığı hakkında hep bir fikriniz mi var? Şaşırtıcı bir kitap kapağı veya web sitesi ana sayfasını 20 dakikada göz alıcı bir şekilde düzenleye bilir misiniz?

O halde bu becerilerinizin bir çok site sahibinin dikkatini çekeceğini de bilseniz iyi olur. Başkaların sitelerini baştan aşağı dizayn ederek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?

Yabancı siteler için çalışırsanız ve birkaç yıl deneyime ve sağlam portföylere sahip tasarımcılar saat başı 100 dolar kazanıyor.Ülkemizde tasarım işi ile aylık 3-5 bin tl aralarında gelir elde edenlerde var.Tabi bu fiyatlandırma sitesini yaptığınız kişi yada firmaların büyüklüğü ile doğru orantılıdır.

3. Web Siteleri veya Uygulamalar Geliştirerek Kazanın

websitesi uygulama geliştirerek para kazanma

Bir kaç tıkla WordPress eklentisi kurabilir misin? Github’da Facebook’tan çok daha fazla zaman mı harcıyorsun? Kodla oynamak senin becerilerinden biriyse bunu ekstra gelir haline getirebilirsin.

Bir sorun bulun ve çözünüz.

Çalışan bir eklenti görüyor, ancak mükemmel olmadığını mı düşünüyorsun? Eklentiyi düzelterek kendi gelişmiş sürümünüzü oluşturun. WordPress temasıyla tekrar eden bir soruna dikkat edin? Bir düzeltme bulmak için inceleyin. Teknik açıdan tavsiyeye ihtiyaç duyan bir niş bulun ve iletişime geçin.Tema yada eklentiler deki hatalar hakkında bilgi verin ve çözümü için aranızda fiyat belirleyin.

Ne kadar kazanırım?

Sabit firmalarda çalışırsanız aylık 10.000 tl ye kadar rahatlıkla para kazanabilirsiniz.Ayrıca çalışmakta olduğunuz sitelere siber saldırılar olduğunda yapmış olduğunuz hızlı savunma yada düzenlemelerde daha fazla para kazanabilirsiniz.Gene bu işte çalıştığınız kişi yada kişiler ile orantılı olarak kazanç miktarı değişebilir.

Ayrıca bu işte çok uzmanlaşmış biri olursanız haliyle size gelen tekliflerin miktarı oldukça fazla olacaktır.

4. Fotoğraf Çekerek Kazanın

fotograf çekerek para kazanma

İyi bir fotoğraf makineniz varsa (cep telefonu hariç), fotoğraf düzenleme programları ile iyi bir noktaya geldiyseniz, fotoğraf çekerek yada düzenleyerek para kazanabilirsiniz.

Bir portre fotoğrafçısı olarak işe başladığınızı düşünelim.Düğün fotoğrafçısı olarak yada çektiğiniz resimleri insanlara internet sayesinde tanıtarak belli kitlelerin ilgisini görebilirsiniz.Buda size yakında gelecek olan müşterilerin müjdecisi demektir.

Portre işini takip ediyorsanız, müşterileri ağız yoluyla ve kendi web sitenizde veya Flickr’da bir çevrim içi portföy yayınlayarak bulabilirsiniz.

Düğün işine girmek zor olabilir, ancak bunun için de birebir görüşmeler ile bağlantı kurun.Zamanla ve memnuniyet sonucu müşterileriniz gün geçtikçe artabilir.

Hazır fotoğraf için, istockphoto(nokta)com veya shutterstock(nokta)com gibi mikro sitelerdeki gönderme kılavuzlarına bakın ve Everything Microstock konusunda yeni başlayanların önerilerini inceleyerek adım atabilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?

Bir aile portre fotoğrafçısı olan Susan Shain, yaklaşık üç saatlik çalışmanın yer aldığı oturum başına 100 dolar kazanmıştır.Bunu ciddi bir yan iş olarak takip etmedim, ama yapsaydım, muhtemelen çok daha fazla ücret talep ederdim.”

Düğün fotoğrafçıları yere, tecrübeye, stile ve talebe bağlı olarak geniş bir fiyat aralığı yüklemektedir.Bu fiyat aralığı araştırmalarım sonucu 500-1500 tl arasında değişiyor.

Pop Fotoğraf’a göre, stok fotoğrafçılık web sitelerinde , satılan fotoğraf başına genellikle 1 ile 5 tl arasında ödeme yaparken bazı fotoğraflar 150 tl ye müşteri bulabiliyor .

5. Boya Duvar Resimleri Yaparak Kazanın

boya ve duvar resimleri yaparak para kazanma

İster ünlü şehir merkezinde bir bina üzerinde ikonik bir görünüm yapıyor olun ister bir çocuğun yatak odasını dekore ediyor olun, duvar resmi sıklıkla gözden kaçan bir yaratıcı ve çok kazanç sağlayan bir iştir.

Herhangi bir odaya sanatsal bir makyaj kullanıp kullanamayacaklarını arkadaşlarınıza ve ailenize sorarak başlayın; Belki de sade bir oda, bebek gelmeden serin bir güncelleme isteyebilir ya da çocuklar büyüdüğü için eski ikonların değişmesi gerekebilir.

Bu şekilde ihtiyaç sahibi olanları bulabilir ve aranızda konuşarak fiyat belirleyebilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?

Bir duvarcı , günlük 90tl yada metre kare başına 20 ila 50 tl kazanabilirsiniz.Aldığınız iş sayısı ve işin inceliği ile aylık geliriniz değişkenlik gösterebilir.

6. El Sanatları Yaparak Kazanmak

el sanatları yaparak para kazanmak

Herkesin farklı dallarda yetenekleri olabilir.Bunlardan biride süs eşyaları, ufak heykeller, ilgi çekiçi takılar yada bulunduğu yöreye ait tarihi minyatürler yapabilecek yetenekleri olan insanlardır.Bazıları bu yeteneğinin farkındadır ama bu yetenek sayesinde para kazanabileceğinin farkında olmayabilir.

Yapmış olduğunuz el sanatlarını ilgili insanlara ulaşıp satarak para kazanabilirsiniz.Bulunduğunuz il yada ilçeye gelen turistlere bulunduğunuz ili simgeleyen süs eşyaları satarak para kazanmanız çok kolay bir iştir.Yada herhangi bir sosyal medyada sayfa açarak müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?

Yapmış olduğunuz el sanatlarından 5 ile 50 tl arasında para kazanmanız mümkün.

7. E-book Yazıp Sat

e-book yazarak para kazanma

Bir kitap yazmak için bir konuyu yeterince biliyorsanız hiç zaman kaybetmeden işe koyulun.

Belirli bir konuyla ilgili zaten blog yazarsanız, blog yayınlarınızı bir kitap haline getirebilirsiniz !

Kitabınız tamamlandıktan sonra kitabınızı insanlara tanıtmak için hazırda bekleyen ve binlerce üyesi bulunan satış ortaklık ağlarına ekleyin.Emin olun bir kaç günde hazırladığınız e-book kitabından yıllarca para kazabilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?

Kitabınızın kategorisine ve ilgi alanına göre değişir.Ama ayda 15.000 tl yi gecen satışlarda olabilir.Bu tamamen kitap kalitenizle ve kitabın kategorisiyle alakalı.Satış ortakları da ürün sahiplerinin kitabını analiz eder ve çok kazanç sağlayabileceği ürün ise işe koyulur.Bu nedenle kitap kalitenizle alakalı kazanç miktarınız değişkenlik gösterir.

8. Araştırma Çalışmalarına Gönüllü Olun

araştırmalara gönüllü olarak para kazanma - kobay olarak para kazanma

Para kazanmanın en kan dondurucu yöntemi bu olsa gerek.Yeni tıbbi tedaviler veya insan davranışı üzerine çalışan araştırmacılar, konuyla ilgili fikirlerini test etmelidir ve genellikle bu iş için kobaylar kullanılır.

İster yeni ilaçları test etmeye açık olun, ister psikolojik araştırmalara devam etmeyi kabul edin, test konusu olarak ekstra para kazanabilirsiniz . Yine de saatlerce uyanık kalmayı ya da belirli bir programa uyuşturmak gibi alışılmadık şeyler yapmanız gerekebilir .

Bu yöntemi çok önermem belkide deney sizle son bulabilir.

Ne kadar kazanırım?

Çalışmanın zaman taahhüdüne ve deneyin tehlikesine bağlı olarak 10 $ ile 5000 $’ dan fazlada para kazanmanız mümkün.

Enter the text or HTML code here

Check Also

epitelyum nedir

Epitelyum Nedir ?

Bu yazımızda Epitelyum hakkında detaylı bir inceleme yapacağız. Epitelyum nedir  ve nasıl para kazanılır ? ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir